حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

پاک کردن حافظه کش آیفون یا آیپد

پاک کردن کش آیفون | گارانتی آرتل

پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد می‌تواند به صورت موقت، حافظه دستگاه شما را بیشتر کند اما توجه داشته باشید که حافظه کش حجم زیادی از گوشی شما را اشغال نمی کند و شما با این کار مقداری از فضای ذخیره‌سازی آیفون یا آیپد خود را افزایش می‌دهید. در این مطلب، قصد داریم به شما روش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد آموزش دهیم.

در صورتی که فضای ذخیره سازی آیفون یا آیپد شما کم است، ممکن است فایل‌های کش مقداری از حافظه دستگاه شما را اشغال کرده باشند. در صورت استفاده هرچه بیشتر شما از نرم‌افزار‌های مختلف فایل‌های کش فضای بیشتری را از دستگاه شما اشغال می کنند. اما نگران نباشید چون شما به راحتی می توانید حافظه کش را در آیفون یا آیپد پاک کنید.

 

کش (Cache) چیست؟

داده‌های موقتی که به وسیله نرم‌افزارها و وب‌سایت ها ذخیره می‌شوند تا بتوانند عملکرد سریع تری را در آینده برای شما فراهم کنند را کش می‌گویند.

برای اینکه بهتر متوجه بشوید، فرض کنید شما از یک سایت که دارای تصاویر هست بازید می کنید، به محض اینکه وارد سایت می‌شوید مرورگر دستگاه شما تصاویر را در حافظه کش ذخیره می کند تا دفعه بعدی که وارد سایت می‌شوید نیازی به دانلود دویاره تصاویر نباشد.

همینطور وقتی شما از اپل موزیک استفاده می کنید، موسیقی که در گذشته پخش کرده‌ بودید در حافظه کش ذخیره شده تا بتوانید موسیقی بعدی را سریع تر پیدا کنید.

گرچه دستگاه شما حتی بعد از اینکه حافظه کش آن را پاک کرده باشید مجددا ایجاد می‌شود، ولی باز هم روش موثری برای افزایش فضای ذخیره سازی دستگاه شما هست.

 

پاکسازی حافظه کش سافاری در آیفون یا آیپد

بیشترین مصرف کننده حافظه کش مرورگر‌ها هستند؛ پس بهتر است آموزش پاک کردن حافظه کش را از مرورگرها آغاز کنیم. برای انجام این کار به تنظیمات برنامه ها رفته و بعد از لیست نرم‌افزار‌های نصب شده مروگر سافاری را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

بعد از باز شدن صفحه تنظیمات سافاری گزینه ی پاکسازی تاریخچه و اطلاعات وب سایت (Clear History And Website Data) را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه پاکسازی تاریخچه و داده‌ها  (Clear History And Data)  نمایان می شود. مجددا روی گزینه ظاهر شده ضربه بزنید.

 

پاک کردن کش آیفون | گارانتی آرتل

 

بعد از انجام این فرایند، تاریخچه، کوکی ها و سایر موارد از تمام وب سایت‌هایی که در گذشته بازدید کرده بودید پاک می شوند. با پاک حافظه کش اطلاعات موجود در دستگاه هایی که از حساب کاربری iCloud شما استفاده می کنند. همچنین اطلاعات وارد شده شما در هر وب سایتی که با نام کاربری خود ثبت کرده بودید هم حذف خواهند شد.

همینطور شما می‌توانید حافظه کش وب سایت های خاصی را در سافاری به صورت دلخواه انتخاب و حذف کنید. برای انجام این فرایند، گزینه Advanced را از صفحه تنظیمات سافاری انتخاب کرده  و سپس داده‌های وب‌سایت‌ها (Website Data) را خودتان معین کنید. شما لیستی از تمام وب سایت هایی مشاهده می‌کنید که در گذشته از آنها بازدید کرده‌اید و اطلاعات شان بر روی دستگاه شما ذخیره شده است. در ادامه بر روی گزینه Edit ضربه بزنید و سپس برای حذف فایل کش گزینه هایی که مورد نظرتان هست روی دکمه Delete ضربه بزنید.

 

کلیدواژه : آیپدآیفوناپل
علی ابراهیم پور
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
تهران، میرداماد، مجتمع پایتخت، برج A، طبقه نهم، واحد 902
88875680 – 88875679
info@Rtel-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X