حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

طریقه استفاده صحیح از باتری سرفیس

طریقه استفاده صحیح از باتری سرفیس | گارانتی آرتل

باتری سرفیس

باتری سرفیس یکی از مهم‌ ترین قطعاتی است که نیاز شما را در مواقعی که به برق دسترسی ندارید ضروری می‌کند. به همین منظور حفظ و نگهداری صحیح باتری سرفیس مسئله بسیار مهمی است. در این مطلب قصد داریم شما را با مهم‌ترین نکات در زمینه‌ی نگهداری از باتری سرفیس و از شیوه صحیح شارژ کردن باتری سرفیس آشنا کنیم تا با رعایت آن‌ها به افزایش طول عمر باتری سرفیس خود کمک کنید.

 

آیا وقتی شارژ باتری به ۱۰۰ درصد رسید، سوکت شارژر را از سرفیس خارج کنیم؟

این سوال بسیاری از کاربران سرفیس است. این سوال بسته به شرایط می تواند هم آری و هم خیر باشد. استفاده کردن و یا دشارژ نمودن یک باتری زمانی که درحال شارژ شدن است، یکی از مضرترین و نابود کننده ترین اعمالی می باشد که به منظور کاهش ناگهانی عمر باتری در هر وسیله‌ای از آن یاد می‌شود. این باور درمورد گوشی های موبایل صدق می‌کند و هر چه پردازش اپلیکیشنی که با آن کار می کنید سنگین باشد آسیب بیشتری به باطری می رسد.
اما این باور در مورد دستگاه های سرفیس صحیح نیست. طراحان مایکروسافت هم از همان چیپ معروف شارژ با پیشوند BQ  که در لپ‌تاپ ها به کار رفته است برای سرفیس ها استفاده کرده‌اند. به صورت کلی متصل بودن سرفیس به شارژر هنگامی که باتری در حال شارژ یا به ‌طور کامل شارژ شده است هیچ مشکلی ندارد. چیپ به کار رفته در سرفیس باعث می شود تا زمانی که باتری سرفیس شما درحال شارژ شدن است، از آن استفاده نشود و به‌ محض رسیدن ظرفیت شارژ باتری سرفیس به ۱۰۰ درصد، ورود الکتریسیته به آن متوقف شده و جریان برق به ‌طور مستقیم به سیستم پاور سرفیس هدایت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:   نحوه بدست آوردن سیکل باتری سرفیس (تعداد دفعات شارژ باتری سرفیس)

 

طریقه استفاده صحیح از باتری سرفیس | گارانتی آرتل

 

چه زمانی شارژ کردن باتری سرفیس موجب خرابی آن می‌شود؟

باور اشتباهی که عموم مردم دارند این است که فرض ‌می کنند بزرگترین دشمن باتری باقی ماندن باتری در شارژ در زمان فول شارژ شدن باتری است. اما این باور درست نیست و بزرگترین دشمن باتری حرارت بالا برای باتری است که آسیب جدی به باتری وارد می کند.

در شرایطی که شما از سرفیس خود استفاده معمولی می کنید و دمای دستگاه تان بین ۴۰ تا ۵۰ درجه هست شارژ کردن به باتری شما آسیب نمی رساند اما اگر قرار است بخواهید پردازش های سنگین مانند بازی کردن که ممکن است دمای دستگاه را بالا ۶۰ درجه ببرد، به هیچ عنوان سرفیستان را داخل شارژ قرار ندهید.

 

طریقه استفاده صحیح از باتری سرفیس | گارانتی آرتل

 

آیا دشارژ شدن کامل باتری سرفیس برای آن مضر است؟

لازم به ذکر است به این نکته در مورد باور غلطی که در ذهن بسیاری از مردم باقی مانده اشاره کنیم. بر اساس این باور اشتباه اگر شما پیش از شارژ مجدد باتری سرفیس خود را کاملا تخلیه نکنید یا آن را پیش از شارژ کامل از برق بکشید به باتری آسیب وارد می شود و آن دسته از سلول های باتری که مورد استفاده قرار نگرفته اند کاملا خراب می‌شوند و ظرفیت باتری کاهش می‌یابد. به ‌بیان بهترین حالت شارژ کردن باتری این است که اجازه دهیم ظرفیت شارژ تا ۰ درصد کاهش یابد و سپس باتری را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنیم.

اما این باور در مورد باتری‌های قدیمی نیکلی درست است. سرفیس ها از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند که نه ‌تنها شارژ و دشارژ کامل بیهوده است بلکه حتی می‌تواند به باتری آسیب بزند. باتری‌های مدرن لیتیومی را می‌توان با هر مقداری از درصد باقیمانده‌ شارژ کرد و این مسئله تاثیر منفی روی عملکرد و عمر آن‌ها نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:   دانلود و نصب درایورهای سرفیس

برای اینکه طول عمر باتری سرفیستان بیشتر شود از تخلیه شدن کامل شارژ باتری (۰ درصد) جلوگیری کنید. این حالت به باتری سرفیس شما شوک زیادی وارد می کند و حتی ممکن است کاملا آن را خراب کند. تا جایی که ممکن هست نگذارید شارژ باتری سرفیس شما زیر ۲۵ درصد برسد و سعی کنید زمانی که به این حد از شارژ رسید سرفیستان را به شارژ بزنید.

 

برای طول عمر بیشتر باتری سرفیس چه اقداماتی بهتر است انجام دهید

 • زمان خودکار خاموش شدن صفحه نمایش و خود دستگاه را کاهش دهید
 • در صورتی که از Bluetooth و Wi-Fi استفاده نمی کنید آنها را خاموش کنید و از حالت Air Plane استفاده کنید
 • در صورت امکان از حالت Battery Saver استفاده کنید
 • بهتر است از یک تصویر پس زمینه تاریک و بدون نورهای سفید استفاده کنید
 • نور صفحه نمایش را تا حد امکان کاهش دهید
 • دستگاه‌های متصل به USB و Mini Display که استفاده‌ای از آنها ندارید از سرفیس خود جدا کنید
 • حالت Location را خاموش کنید
 • اگر کاری با دستگاه ندارید، آنرا قفل کنید
 • برنامه‌های زیرصفحه را غیرفعال کنید
 • ابتدا سیم شارژر را به سرفیستان متصل کنید و سپس دو شاخه را برق متصل کنید
 • زمانی که میخواهید شارژر را از سرفیس جدا کنید، ابتدا سیم شارژر را از دستگاه جدا کنید سپس دو شاخه را از برق بکشید.

 

علی ابراهیم پور
تخفیفات باورنکردنی آرتلتخفیف شگفت انگیز گارانتی آرتل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
تهران، میرداماد، مجتمع پایتخت، برج A، طبقه نهم، واحد 902
88875680 – 88875679
info@Rtel-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X