مایکروسافت | شرکت آرتل

ارزشمندترین کمپانی های جهان که سهام آنها به صورت عمومی خرید و فروش می‌شوند با پایان یافتن سال ۲۰۱۸ نیز مشخص شد. بر خلاف پیش‌بینی‌های کارشناسان ، مایکروسافت حالا پرارزش‌ترین شرکت دنیا است.

 بعد از اینکه مودریچ بین رقابای قدرتمند خود یعنی رونالد و مسی بهترین بازیکن سال شد مایکروسافت هم در دنیای فناوری در حالی که آمازون و اپل تمام سال گذشته را بر سر کسب عنوان ارزشمندترین کمپانی عمومی جهان در حال رقابت بودند ، در پایان این مایکروسافت بود که این عنوان را بدست آورد.

در این رقابت کمپانی اپل همیشه از دو کمپانی دیگر جلوتر بود اگر چه برخی تحلیل‌گران معتقد بودند که آمازون این غول فروشگاهی با رشد ۳۰۰ درصدی که از سال ۲۰۱۶ بدست آورده بود می‌تواند به این عنوان دست یابد، ولی در نهایت اپل در این رقابت پیروز شد.

مایکروسافت | شرکت آرتل

ولی بعد از چندین ماه سهام دو کمپانی اپل و آمازون روندی نزولی داشت تا جایی که ارزش بازار اپل با سقوط ۳۲ درصدی نسبت به بالاترین سطح، به ۷۴۸.۵ میلیارد دلار رسیده است. آمازون هم مانند اپل ارزش سهام خود را از دست داد و با افت ۲۷ درصدی سهامش ارزشی برابر با ۷۳۴ میلیارد دلار دارد.

مایکروسافت هم از این فرصت استفاده کامل را برد تا از رقبای خود سبقت بگیرد و البته ردموندی ها هم این فرصت را غنیمت شمردند. سهام این غول نرم افزاری در پایان سال ۲۰۱۸ به ۷۸۰ میلیارد دلار رسید تا عنوان ارزشمندترین کمپانی عمومی جهان را از آن خود کند.

از دلایل موفقیت این کمپانی می توان به ارائه محصولات محبوبی مانند تبلت سرفیس گو و سرفیس پرو ۶ نام برد. بعضی از منابع دیگر هم خبر از این میدهند که مایکروسافت در حال تولید سیستم عاملی به  نام ویندوز لایت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.