هک شدن اندروید | شرکت آرتل

هنگامی که در اینترنت مشغول گشت و گذار هستید شاید بعضی تصاویر زیبا مانند مناظر یا حیوانات و یا خیلی چیزهای دیگر برای شما جالب باشند.

اما آیا وقتی که با گوشی اندرویدی خود بعضی از این عکس ها را لمس می کنید و می خواهید در ابعاد بزرگتری عکس مورد نظر را مشاهده کنید احتمال هک وجود دارد؟

گوگل در جدید ترین توصیه امنیتی خود به روش جدیدی از آسیب پذیری اشاره کرده که هکرها می توانند با استفاده از آن، تنها از طریق یک فایل تصویری با پسوند png. به گوشی اندرویدی کاربران نفوذ کرده و شرایط را برای مراحل بعدی هک کردن فراهم کنند.

این روش هکرها که گوشی های مجهز به اندروید ۷.۰ تا اندروید ۹.۰ را تحت تأثیر قرار می دهد، یکی از سه مورد رخنه امنیتی اندروید است که بعد باز شدن فایل عکس توسط کاربران، کدهای مخرب را اجرا می کند.

البته هنوز خبری از حمله توسط هکرها به کاربران گزارش نشده اما با این حال، به خاطر سادگی نفوذ از این روش، متخصصین بخش امنیت به کاربران توصیه می کنند در صورت ارائه بروزرسانی جدید توسط شرکت سازنده دستگاه های اندرویدی، حتماً آن را نصب کنند.

لازم است بدانید که شرکت‌های ارائه دهنده در زمانبندی‌های مختلفی آپدیت‌های امنیتی را به کاربران عرضه می کنند که به همین دلیل، گوگل از ارائه دادن اطلاعات مربوط به این روش از آسیب پذیری دستگاه های اندروید دست نگه داشته تا ریسک افشای آن برای هکرها را کاهش دهد.

گفتنی است کدهای منبع پچ امنیتی مربوط به حل مشکل png. و سایر ایرادات امنیتی هم اکنون توسط گوگل در مخزن نرم افزاری اندروید بارگذاری شده و شرکت های مختلف می توانند با استفاده از آن آپدیت های لازم را به کاربران خود ارائه دهند.

با این حال توصیه می کنیم تا قبل از دریافت بروزرسانی امنیتی جدید روی گوشی اندرویدی خود، از باز کردن تصاویر در وبسایت های نامعتبر خودداری کنید.

1 پاسخ به آیا با باز کردن عکس امکان هک شدن دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد؟  
  1. واقعا سایت پر محتوایی دارید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.