درامد میلیاردی گوگل | شرکت آرتل

در گزارش مالی سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ که کمپانی مادر گوگل، آلفابت منتشر کرده که با عملکرد فراتر از حد انتظار، از کاهش حاشیه سود به دلیل هزینه سرسام آور جذب ترافیک حکایت دارد.

بر اساس گزارشی که کمپانی آلفابت منتشر کرده است، عملکرد مالی گوگل حتی بهتر از تخمین های وال استریت بوده و منجر به درآمد قابل توجه ۳۹.۲ میلیارد دلاری برای سهامداران شده. عملکرد موفقیت آمیز گوگل در سال گذشته از افزایش ۲۲ درصدی خبر میدهد.

با وجود این سود کلانی که کمپانی گوگل بدست آورده ، درآمد کمتر از انتظارات کمپانی آلفابت از بخش‌های غیر تبلیغاتی منجر به کاهش ۳ درصدی ارزش سهام این کمپانی شده است. یکی دیگر از بخش‌های ناامید کننده گزارش مالی آلفابت، به هزینه زیاد ۷.۴۴ میلیارد دلاری برای جذب ترافیک است که حدوداً ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ افزایش داشته است. این مبلغ به کمپانی‌هایی مثل اپل جهت موتور جستجوی پیشفرض گوگل پرداخت می شود.

هرچند درآمد کلی و به ازای هر سهم (EPS) به صورت قابل قبولی رشد داشته اما آنچه سرمایه گذاران را نگران کرده میزان هزینه های عملیاتی است. اعداد کلیدی گزارش مالی آلفابت عبارتند از:

با این حال، درآمد کلی برای هر سهم (EPS) در حال رشد رضایت بخشی هست، اما سرمایه گذاران نگران هزینه های عملیاتی هستند. ارقام کلیدی گزارش مالی آلفابت عبارتند از:

  • درآمد هر سهم: ۱۲.۷۷ دلار
  • درامد کلی: ۳۹.۲۸ میلیارد دلار در برابر ۳۸.۹۳ میلیارد دلار مورد انتظار
  • هزینه های جذب ترافیک: ۷.۴۴ میلیارد دلار
  • درآمد عملیاتی: ۸.۲ میلیارد دلار
  • درآمد تبلیغات گوگل: ۳۲.۶ میلیارد دلار در مقایسه با ۲۷.۲ میلیارد دلار سال گذشته

گوگل | شرکنت آرتل

بخش دیگر درآمد گوگل، که مربوط به موارد غیر تبلیغاتی مانند فروش سخت افزار و پردازش ابری است، نیز افزایش یافته است. این بخش در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸، موفق به کسب درآمد ۶.۴۹ میلیارد دلاری شده است که بیشتر از پیش بینی هایی هست که کارشناسان کرده بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.