حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

گوشی آیفون ۱۲ و تاریخ عرضه آن (بخش اول)

گوشی آیفون ۱۲

هنوز خیلی تا معرفی و عرضه آیفون بعدی اپل باقی مانده و ما انتظار داریم این محصول سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شود. ولی مثل همیشه تعدادی شایعه در رابطه با آیفون بعدی منتشر شده است. در این مطلب تلاش می کنیم به آخرین شایعات مربوط به این دستگاه اشاره داشته باشیم. طبیعتا هیچ کدام از این شایعات را تا زمان رونمایی نمی توان به عنوان واقعیت تلقی کرد.

 

نام و معرفی اعضای خانواده آیفون ۲۰۲۰ اپل

اول از همه انتظار می رود که اپل همچنان از سیاست نام گذاری فعلی پیروی کند و نام محصول بعدی را آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو بگذارد. چرا که سال گذشته اپل سیستم نام گذاری قبلی خود را (اضافه کردن S به انتهای نام مدل قبلی) دست کشید. در سال ۲۰۱۹ اپل با عرضه آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس سیستم نام گذاری خود را به طور رسمی تغییر داد.

 

ابعاد و طراحی خانواده آیفون ۲۰۲۰

ما انتظار داریم محصول تغییرات زیادی داشته باشد؛ تغییراتی در حد آیفون X. شایعات اینطور می گویند که آیفون های بعدی ۴ مدل و در سه سایز ۵.۴، ۶.۷ و دو مدل ۶.۱ اینچی عرضه شود. به این صورت که آیفون های ۶.۷ و یکی از مدل های ۶.۱ اینچی از مدل های رده بالا با نمایشگر OLED بوده و دوربین ۳گانه دارند و دیگر مدل ۶.۱ اینچی و مدل ۵.۴ اینچی به عنوان جانشین آیفون ۱۱ در واقع محصولات رده پایین با لنز دوگانه و قیمتی مقرون به صرفه تر خواهند بود.

بیشتر بخوانید:   آموزش تصویری نصب ویندوز روی مک بوک به وسیله بوت کمپ (Boot Camp)

 

آنطور که شایعات می گویند، مدل ۵.۴ اینچی آیفون سال ۲۰۲۰ کوچک ترین آیفونی خواهد بود که اپل از زمان عرضه آیفون ۸ معرفی کرده است. در مقابل نیز مدل ۶.۷ اینچی نیز بزرگ ترین آیفون ساخته اهالی کوپرتینو خواهد بود.

 

به لحاظ طراحی مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، معتقد است آیفون های جدید طراحی عجیب و پیچیده تری خواهند داشت و از تراشکاری های ظریفی بهره خواهند برد. آنطور که شایعه شده آیفون های بعدی اپل دارای کمربند فلزی همانند آیفون ۴ و دو طرف شیشه ای خواهند بود. اگر خاطرتان باشد آیفون ۴ نسبت به آیفون های پیشین دارای یک ظاهر متمایز، بدنه ای صاف با کمربند فلزی به طور کلی طراحی محصولات بعدی را هم تحت الشعاع قرار داد.

 

گوشی آیفون ۱۲

 

به عقیده وب سایت بلومبرگ این انتظار وجود دارد که حداقل ۲ عدد از آیفون های جدید (احتمالا مدل های پرچمدار) دارای ظاهری جدید، طراحی صاف تر با لبه های استیل (به جای لبه های منحنی) و یادآور طراحی آیپد پرو جدید خواهند بود.

 

از سوی دیگر طبق گفته وب سایت ژاپنی Mac Otakara، مدل ۶.۷ اینچی دارای ضخامت ۷.۴ میلیمتری خواهد بود که کمی باریک تر از آیفون ۱۱ پرو مکس با ضخامت ۸.۱ میلیمتری است. همچنین این انتظار وجود دارد که این محصول کمی کشیده تر از مدل قبلی باشد. مدل ۵.۴ اینچی هم احتمالا ابعادی بین آیفون SE و آیفون ۸ خواهد داشت و همچنین همراه با دیگر مدل ۶.۱ اینچی دارای سوراخ های میکروفون در انتهای دستگاه خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:   گوشی آیفون ۱۲ و تاریخ عرضه آن (بخش دوم)

در مورد رنگ هم گفته شده که حداقل یکی از مدل های آیفون ۱۲ با رنگ جدید آبی نیروی دریایی (Navy Blue) عرضه خواهد شد. اپل در آیفون ۱۱ پرو رنگ جدید سبز نیمه شب را معرفی کرد بنابراین این انتظار چندان خارج از تصور نیست.

 

یکی از عکس هایی که از طراحی آیفون ۱۲ لو رفته به ما نشان می دهد که بریدگی جلوی نمایشگر (ناچ) حدودا یک سوم محصولات فعلی اپل خواهد بود و به همین دلیل این شایعه به وجود آمده که این بخش آیفون ۱۲ به خوبی کوچک تر شده است. اینکه منبع عکس بالا معتبر است یا خیر را کسی نمی تواند تایید کند ولی به نظر می رسد این عکس از بخشی از مستندات پشتیبانی اپل لو رفته باشد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دوربین ۳ گانه و لنز سه بعدی به وضوح دیده می شود.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
تهران، میرداماد، مجتمع پایتخت، برج A، طبقه نهم، واحد 902
88875680 – 88875679
info@Rtel-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X