حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آیا شارژ اولیه باتری سرفیس لازم است؟

باتری سرفیس

یکی از دغدغه هایی که اکثرا بعد از خرید محصولاتی که دارای باتری قابل شارژ هستند از قدیم الایام با آن درگیر بودیم (و هستیم) مسئله حفظ و نگهداری باتری محصولات است. عمدتا هم به این دلیل است که باتری های قدیمی (مثل گوشی های تلفن همراه) باید مدت زمانی را به عنوان “شارژ اول” در حالت شارژ باقی می ماندند و این موضوع تا امروز هم در ذهن ما باقی مانده است. یکی دیگر از سوالاتی که معمولا ذهن را درگیر می کند این است که کار کردن با دستگاه در حال شارژ (با وجود شارژ ۱۰۰٪) به باتری آن آسیب نمی زند؟

 

در رابطه با سرفیس تحقیقات ما نشان می دهد که هر دوی این نگرانی ها کاملا بیجاست. سرفیس نیازی به شارژ اولیه ندارد. به طور کلی منبع تغزیه سرفیس به قدر کافی قدرت برای شارژ و البته کار کردن معمول سرفیس دارد. چرا که باتری های Lilon به طور خودکار پس از پر شدن چرخه شارژ خود را ز مدار خارج می کند. به همین دلیل شما می توانید حتی در حالتی که شارژ دستگاه پر شده است هم با آن کار کنید و این موضوع هیچ آسیبی به باتری دستگاه شما وارد نمی کند و البته، برای افزایش طول عمر آن مفید هم هست.

 

تنها مواردی که باید به آنها دقت داشته باشید این است که باتری های Lilon به گرما حساس هستند و دمای بالا به عملکرد آنها آسیب وارد می کند. بنابراین سعی کنید از کاورهایی که به طور کامل دستگاه را می پوشانند و باعث می شوند دمای پردازنده به باتری منتقل شود، استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:   بهترین تبلت‌های موجود در بازار در سال 2018

 

ترفند های قلم سرفیس مایکروسافت

 

مورد دومی که باید به آن توجه داشته باشید این نوع باتری ها بیشترین ولتاژ را در نزدیک به صفر درصد شارژ نگه می دارند و در واقع در هر سلول ۳.۲ ولت وجود دارد. اگر باتری شما نزدیک به شارژ صفر درصد برسد امکان دارد ولتاژ دستگاه از ۳.۲ ولت پایین تر رفته و باعث آسیب جدی به باتری شود. بناربراین اگر بتوانید همیشه شارژ دستگاه را بالای ۵۰ درصد نگه دارید و اجازه ندهید شارژ دستگاه دائما به طور کامل تخلیه شود باتری سالم تری در اختیار خواهید داشت. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که هر چند ماه یک بار، یک چرخه کامل شارژ را به انجام برسانید.

 

در نهایت مجددا تاکید می کنیم که شارژ اولیه به هیچ عنوان صحت ندارد و شما می توانید با خیال راحت سرفیس خود را به برق بزنید و با آن در همان حالت کار کنید، بدون آنکه نگران آسیب دیدن باتری باشید.

علی ابراهیم پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
تهران، میرداماد، مجتمع پایتخت، برج A، طبقه نهم، واحد 902
88875680 – 88875679
info@Rtel-co.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X